Będzie baraż ?
Wczorajszewynikimeczów barażowych o awans do IV ligi ma spore znaczenie dla warszawskiej ligi okręgowej.
Awans zarówno Drukarza Warszawa jak i UKS Łady do IV ligi spowodował, że zwolniły się dwa miejsca w warszawskiej okręgówce, a to z kolei oznacza, że spadku uniknęły trzynaste zespoły sezonu 2014-15 - Józefovia Józefów (grupa I) i Naprzód Brwinów (grupa II).
Wszystko wskazuje jednak na to, że w warszawskiej okręgówce zwolni się jeszcze jedno miejsce. Otóż pierwotnie zdegradowany KS Raszyn dostał szansę na pozostanie w IV lidze i w zasadzie już ją wykorzystał. W pierwszym meczu barażowym pokonał bowiem rywala aż 5:0 i tylko kataklizm (lub fatalna postawa w rewanżu) mógłby pozbawić raszynian miejsca w IV lidze.
Kto zajmie miejsce zwolnione przez KS Raszyn w Lidze Okręgowej? MZPN zapewne zarządzi baraż pomiędzy zespołami, które uplasowały się na czternastych miejscach w tabelach obydwu grup - a więc Rysiem Laski i ŁKS Łochów. Tak przynajmniej nakazywałaby logika. Wszelkie decyzje powinny zostać podjęte w najbliższym tygodniu.