MKS Mazur Gostynin

Utworzono:

14.11.2015

Wygrana w derbach. Mazur opuszcza ostatnie miejsce

Zakończyła się pierwsza część sezonu 2014/15 dla piłkarzy Mazura Gostynin. W 17 kolejce w derbowym pojedynku z odwiecznym rywalem Mazur pokonał Błękitnych Gąbin 1:0.

Podopieczni trenera Artura Szulwacha bramkę zdobyli w 48 minucie. Z lewej strony rzut z autu wykonywał Arkadiusz Górecki, piłkę głową zbił Dominik Dutkiewicz a w zamieszaniu podbramkowym trafiła ona o Łukasza Kaczmarka, który mocnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Wcześniej, bo w pierwszej połowie, bliski trafienia z rzutu wolnego był Piotr Wilamowski, jednak trafił w słupek, na dodatek Mazur od 41 minuty grał w przewadze liczbowej. W drugiej połowie gostyniński zespół skutecznie bronił się przed atakami Błękitnych i zasłużenie zdobył komplet punktów.

Dzięki temu zwycięstwu Mazur opuścił niechlubną ostatnią pozycję w tabeli, którą zajmował od 5 kolejki. Jako czerwona latarnia ligi przezimują gąbinianie.

Piłkarzy Mazura czeka teraz okres roztrenowania oraz czas na podsumowania sezonu. Na boiska piłkarze seniorów powrócą w lutym przyszłego roku na gry kontrolne a pierwsze mecze rundy wiosennej zaplanowane zostały na połowę marca 2016 r.

Sezon Jesień 2015 zakończyli z kolei juniorzy starsi U-19 trenera Piotra Dutkiewicza. W ostatnim meczu Mazur wygrał 5:2 z Unią w Czermnie i zajął w Płockiej Lidze Okręgowej U-19 trzecie miejsce z 21 punktami. Awans wywalczył Kasztelan Sierpc.

Błękitni Gąbin – Mazur Gostynin 0:1

Bramka: 48' Łukasz Kaczmarek

Błękitni: Jakub Szczepankiewicz – Arkadiusz Wróblewski (80' Piotr Wachaczyk), Paweł Winnicki (żółta kartka), Michał Tomaszewski (żółta kartka), Damian Szczytniewski, Patryk Chmielewski, Wojciech Gapiński (71' Konrad Subocz), Bartłomiej Dębicki (żółta kartka), Łukasz Kiełbasa (żółta kartka + żółta kartka = 41' czerwona kartka), Damian Koryto, Jakub Kustra (84' Krzysztof Różycki); trener: Marek Ledzion

Mazur: Robert Ratajski – Arkadiusz Górecki, Mateusz Ziułkowski, Konrad Stańczak (71' Hubert Jaśkiewicz), Piotr Dutkiewicz, Mariusz Surmak, Piotr Wilamowski, Damian Surmak (89' Bartosz Komorowski), Dominik Dutkiewicz. Łukasz Kaczmarek (56' Rafał Wilamowski – żółta kartka), Tomasz Józwiak (żółta kartka) (87' Przemysław Kamiński); trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski