Rozgrywki U-13 po nowemu!

Mazowiecki ZPN przypomina klubom i trenerom, że w rozgrywkach kategorii wiekowej młodzików D1 - U-13 po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 nastąpi zmiana ilości zawodników uczestniczących w meczu z 9 na 11 osób oraz przyjęcie zasad rozgrywania zawodów zgodnie z kategorią C2 – U-14.
W związku z powyższym, kluby które nie posiadały zespołów 11-osobowych zobowiązane są do 20 lutego br. złożyć wniosek o nadanie licencji klubowej
W rozwinięciu przedstawiamyzasady awansów dla tej kategorii wiekowej zgodnie z aneksem z dnia 13 września 2016 roku

Rozgrywki młodzieżowe kategorii wiekowej D1 prowadzone będą na 4 poziomach rozgrywkowych.
a) I Warszawska Liga – będzie liczyć 2 grupy po 8 zespołów. Miejsca te zajmą: mistrzowie II Ligi, zespoły rozgrywek I Ligi z poprzedniej rundy rozgrywkowej.
b) II Warszawska Liga – będzie liczyć 4 grupy po 8 zespołów. Miejsca te zajmą zespoły II Ligi, które nie uzyskały awansu do I Ligi oraz najlepsze zespoły III ligi.
c) III Warszawska Liga – będzie liczyć 4 grupy po 8 zespołów. Miejsca te zajmą: spadkowicze z II Ligi, zespoły III Ligi, które nie uzyskały awansu do II Ligi oraz najlepsze zespoły IV ligi, mistrzowie i wicemistrzowie V ligi.
d) IV Warszawska Liga – będzie liczyć 4 grupy po 8 zespołów. Miejsca te zajmą zespoły IV Ligi i V Ligi, które nie uzyskały awansu do III Ligi oraz nowozgłoszone.
e) W zależności od ilości zgłoszeń Mazowiecki ZPN może zmienić ilość grup IV ligi lub zmienić ilość poziomów rozgrywkowych.
f) Przydział do 2 grup I ligi nastąpi w drodze losowania przy zachowania poniższych zasad:
- zespoły z 1 miejsc z rundy jesiennej zostaną rozstawione
- zespoły z 2 miejsc zostaną dolosowane zespołów z 1 miejsc